Apdovanoti geriausi nauji Registruoti 2023 metais prekių ženklai Lietuvai, Europai, Pasauliui

Apdovanoti geriausi nauji Registruoti 2023 metais prekių ženklai Lietuvai, Europai, Pasauliui

Pasaulinę intelektinės nuosavybės dieną, balandžio 26 d., iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje paskelbti geriausi registruoti 2023 metų prekių ženklai – „Lietuvai“, „Europai“ ir „Pasauliui“. Taip pat specialiųjų nominacijų laureatai: „Ryškiausiai paminėtas“, „Lietuviškiausias žodinis“, „Geriausio dizaino“, „Inovatyviausias“ ir „Verslo favoritas“. Konkurse varžėsi beveik 100 prekių ženklų, kuriuos vertino kompetentinga komisija, sudaryta iš Lietuvos ir užsienio ekspertų. Galutinį žodį konkurse tarė visuomenė, balsuodama naujienų portale.

Kaip svarbia įžangą į apdovanojimų ceremoniją Valstybinis patentų biuras drauge su partneriais ir verslo atstovais surengė tarptautinį forumą „Inovacijos ir kūrybiškumas kuriant mūsų ateitį“.  Renginį atidarė garbingi svečiai – Lietuvos Respublikos teisingumo ministre Ewelina Dobrowolska bei Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (ESINT) vykdomasis direktorius João Negrão bei Lietubos Respublikos valstybinio patentų biuro direktorė Irina Urbonė.

Forumo metu svečiai iš tarptautinių organizacijų vystė dvi nudienai aktualias temas: Miguel Ortega Lafuente, ESINT Skaitmeninės transformacijos departamento naujų technologijų vadovas kalbėjo apie „Dirbtinio intelekto vs žmogaus kūrybiškumą: kas dominuoja šiandien ir kas laukia rytoj?“. O, Marcus Höpperger, Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) Brendų ir dizaino sektoriaus Teisės ir teisėkūros patariamojo skyriaus direktorius apie ,,Brendų apsaugos svarba skaitmeniniame amžiuje“. Renginiui įgavus pagreitį ekspertai vystė plačią diskusiją tema „Kaip inovacijos ir kūrybiškumas pakeis mūsų  ateitį?“.Varžėsi net 95 prekių ženklai, vertinta ekspertų komisijos ir visuomenės

Pirmąkart Lietuvoje orgnizuotame konkurse „Registruotas 2023 m. prekių ženklas“ iš viso dalyvavo net 95 nauji prekių ženklai, kurie savo intelektinę nuosavybę apsaugojo 2023 metais  –  buvo įregistruoti pagal Lietuvos nacionalines, Europos Sąjungos arba tarptautines procedūras. Tarp nominuotųjų – 17 prekių ženklų iš įvairiausių sektorių: maisto, socialinių iniciatyvų, technologijų, renginių, mados, medicinos ir sveikatos.

Geriausias registruotas 2023 metų prekių ženklas „Lietuvai“

Registruotų 2023 metų prekių ženklu „Lietuvai“ tapo „Auganti Šeima“. Iš viso paskutiniame etape dėl visuomenės balsų varžėsi 9 prekių ženklai. „Auganti Šeima“ reprezentuoja Lietuvos tėvų bendruomenę ir klubą, specialistų mokymus ir socialines iniciatyvas. Ženklo autoriai dalinasi, jog prekių ženklu siekė atspindėti platformą, kuri padeda gausėjančiai šeimai, augančiam vaikui ir tėvystės galvosūkiams, mamoms ir tėčiams besimokantiems būti tėvais ir visai Lietuvos tėvų bendruomenei, kuri čia jaučiasi lyg viena didelė šeima.

Geriausias registruotas 2023 metų prekių ženklas „Europai“

ESINT vydomasis direktorius João Negrão įteikė apdovanojimą ,,Registruotas 2023 metų prekių ženklas Europai” nugalėtojui, populiarinančiam lietuvišką verslą Europos Sąjungoje. 

Iš 6 nominacijoje „Europai“ komisijos atrinktų prekių ženklų, pirmąją vietą pelnė „Travel 4 Kids“. Tai – angliška lietuviško tinklaraščio apie paprastas ir įdomias keliones su vaikais versija.

„Prekių ženklas gimė iš didelės meilės kelionėms su vaikais ir noro parodyti, kad keliauti su vaikais yra paprasta ir įdomu. Taip gimė lietuviškas prekių ženklas Kelionės su vaikais. Parengus šimtus straipsnių ir patarimų apie keliones po Lietuvą ir lietuvių vykdomus verslus, gimė ir angliška Travel 4 Kids versija“, – pasakoja prekių ženklo autoriai.

Geriausias registruotas 2023 metų prekių ženklas „Pasauliui“

Dėl pergalės nominacijoje „Pasauliui“ paskutiniame etape varžėsi du prekių ženklai. Nugalėtoju tapo „IPRoyal“, teikiantis IP adresų nuomos ir pardavimo paslaugas visuose pasaulio kampeliuose.

„Prekių ženklas veikia tarptautiniu mastu. Stengdamiesi buti lyderiais globalioje rinkoje, mes siekiame garsinti Lietuvos vardą kaip šalį, kuri gali pasiūlyti geriausius produktus technologijų srityje“, – dalinasi IPRoyal autoriai.

Specialiųjų nominacijų laimėtojai

Konkurse taip pat buvo renkami specialiųjų nominacijų laureatai. Nominacijomis „Ryškiausiai paminėtas“ ir „Inovatyviausias“ buvo apdovanotas Aplinkos apsaugos agentūros prekių ženklas. „Lietuviškiausias žodinis“ tapo prekių ženklas „Margas miškas“, reprezentuojantis kokybiškus ir inovatyvius rankų darbo medinius lauko bei stalo žaidimus. „Geriausio dizaino“ laimėtojas – „HILA“, medicinos diagnostikos ir gydymo centras, įsteigtas remiantis moderniausiais Vakarų Europos privačių klinikų pavyzdžiais. „Verslo favoritu“ buvo pripažintas „Monist“, kuris atspindi Palangoje įsikūrusį viešbutį su unikaliu, monizimo filosifija paremtu, požiuriu į poilsį ir atsipalaidavimą.

Konkurso nugalėtojų apdovanojimai vyko 2024 m. balandžio 26 d., minint Pasaulinę intelektinės nuosavybės dieną, iškilmingame renginyje, Vilniaus dailės galerijoje. 

Konkursą organizavo Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras drauge su Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba, Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacija, ir kitais Lietuvos partneriais.

„Kiekvienais metais Lietuvoje užregistruojama apie 2 tūkst. Naujų prekių ženklų, kurie reprezentuoja ne tik konkrečias paslaugas ir prekes, bet ir mūsų šalį. Įregistruoti ir apsaugoti prekių ženklai padeda plėtoti verslus, tampa naujų produktų, idėjų, projektų pristatymo veidu. Šiuo konkursu norėjome priminti, kad tik esant užregistruotiems prekių ženklams gali būti užtikrintai kuriamos savo sėkmės istorijos, žinant, kad intelektinė nuosavybė yra apsaugota. Taip pat norime paskatinti naujai registruotų prekių ženklų savininkus pasidalinti savo patirtimi, parodyti sukurtą naudą ir vertę ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, papasakoti ženklų kūrimo legendas“ – teigia konkursą inicijavusio LR Valstybinio patentų biuro direktorė Irina Urbonė.

Pateiktas paraiškas vertino ir į nominacijas atrinko profesionalų komisija iš Lietuvos ir užsienio institucijų: Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (ESINT),  Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO), Lietuvos marketingo asociacijos, UAB ,,Mediaskopas“, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos, Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, Lietuvos dizaino asociacijos, Patentinių patikėtinių instituto, Inovacijų agentūros ir Lietuvos verslo konfederacijos.

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems bei mūsų partneriams, kurie padėjo konkurso idėjai tapti realybe. Išskirtinis ačiū mūsų partneriams ,,Good to Know“.

Apie renginį taip pat galite skaityti čia:

Apdovanoti geriausi 2023-iaisiais registruoti prekių ženklai – Delfi

Apdovanoti geriausi nauji 2023-iųjų prekių ženklai – Verslo žinios (vz.lt)

Daugiau informacijos Jums suteiks:
 
Gabrielė Miliūtė
L.e. Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėjo pareigas
Tel.  + 370 5 278 0282
El. paštas gabriele.miliute@vpb.gov.lt

RMPŽ'2 (0)
Pasidalinkite šiuo įrašu:

Kitos naujienos

2024 balandžio 30 d.

Konkurso ,,Registruotas 2023 metų prekių ženklas” apdovanojimų renginio įrašas

Konkurso ,,Registruotas 2023 metų prekių ženklas" apdovanojimų renginio įrašas

Skaityti daugiau

2024 balandžio 26 d.

Apdovanoti geriausi nauji Registruoti 2023 metais prekių ženklai Lietuvai, Europai, Pasauliui

Pasaulinę intelektinės nuosavybės dieną, balandžio 26 d., iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje paskelbti geriausi registruoti 2023 metų prekių ženklai – „Lietuvai“, „Europai“ ir „Pasauliui“. Taip pat specialiųjų

Skaityti daugiau